Isikuandmete töötlemine

Sinu privaatsus on meile oluline

Soovides pakkuda Sinu vajadustele sobivaid pangakogemusi, on Swedbankil vajalik töödelda Sinu isikuandmeid.
Isikuandmete terviklikkuse kaitse on meie esmatähtis ülesanne. Soovime, et oleksid teadlik, milliseid isikuandmeid kogume ja miks, kuidas neid kasutame ning millised on Sinu valikud ja võimalused.

Kliendiandmete Töötlemise Põhimõtted (23.04.2018 seisuga)
Sinu andmed võimaldavad meil pakkuda paremat teenust
Isikuandmeid on vaja, et saaksime Sulle pakkuda oma tooteid ja teenuseid ning parandada kliendikogemust Sinu vajadustele vastavate pakkumuste abil. Sinu isikuandmed aitavad meil mõista Sinu vajadusi ning pakkuda Sulle parimat tuge ja nõu.
Sinu andmed on Swedbankis turvaliselt hoitud
Swedbank on pühendunud Sinu isikuandmete kaitsmisele. Võtame järjepidevalt asjakohaseid tehnilisi ja korralduslikke meetmeid, et kaitsta andmeid volitamata juurdepääsu eest ja hoida isikuandmeid turvalisena.
Kliendiandmed kuuluvad pangasaladuse hulka ja neid hoitakse konfidentsiaalsena.
Oma isikuandmeid kontrollid Sina ise
Swedbank tagab, et Sinu isikuandmed on alati Sinu kontrolli all. Internetipangas näed, milliseid andmeid oleme Sinu kohta kogunud. Samuti saad oma isikuandmeid muuta ja eelistusi ajakohastada internetipangas, pangaesinduses või helistades nõustamiskeskusesse.
 • Milliseid isikuandmeid kogume?

  Isikuandmed on igasugune teave, mida saab isikuga seostada. Selline teave sisaldab nii identifitseerimisandmeid nagu nimi ja kontaktandmed kui ka kaardimaksete andmeid, esinduses tehtud toiminguid, sõlmitud lepinguid või nõustamiskeskusega ühenduse võtmisel kogutud andmeid.

  Andmete kogumine sõltub kasutatavast teenusest. Me võime koguda sellist teavet nagu nimi, isikukood, sünniaeg või eelistatud suhtluskeel. Küsime andmeid ka siis, kui võtad meiega ühendust interneti- või mobiilipanga kaudu, külastad meie pangaesindust, saadad meile e-kirja või helistad meile. Isikuandmed hõlmavad ka andmeid, mis on saadud kolmandatelt osapooltelt nagu avalikud registrid, näiteks kinnistusraamat ja krediidiregister.

  Swedbank töötleb kliendiandmeid nii vähe kui võimalik ja Sa saad valida, milliseid andmeid meiega jagada. Sinu isikuandmeid ei hoita kauem, kui töötlemiseks vajalik.

  Loe lähemalt "Kliendiandmete Töötlemise Põhimõtted", punkt 3

 • Miks kogume isikuandmeid?

  Kasutame andmeid Sulle soovitud toodete ja teenuste pakkumiseks ning selleks, et tagada nende mugav kasutamine. Samuti kasutame kliendiküsimustike ja turuanalüüside käigus kogutud andmeid oma toodete ja teenuste kvaliteedi parandamiseks. Lisaks aitavad isikuandmed ennetada rahapesu ning teha krediidi- ja riskihindamisi.

  Meile usaldatud isikuandmete abil saame Sulle osutada Sinu eelistustel põhinevat teenindust ning pakkuda personaalset tuge ja nõu.

  Töötleme Sinu isikuandmeid just Sinule mõeldud pakkumuste väljatöötamiseks.

  Loe lähemalt "Kliendiandmete Töötlemise Põhimõtted", punkt 4

 • Isikuandmete jagamine parandab teenindust

  Selleks, et pakkuda oma klientidele suurepärast kogemust ja anda ülevaade kõigist Swedbanki grupis pakutavatest toodetest, on võimalik, et peame isikuandmeid jagama Swedbanki grupiga või kolmandate osapooltega.

  Nii saame parandada oma finantsteenuste ja pakutavate toodete kvaliteeti. Andmeid peame jagama ka siis, kui seda nõuab seadus või õigustoiming või seda on vaja toodete turvalisuse tagamiseks.

  Loe lähemalt "Kliendiandmete Töötlemise Põhimõtted", punkt 6

 • Isikuandmete töötlemise põhimõtete muudatused ja edastamine

  Kui Sinu isikuandmete kasutamine peaks muutuma või kohaldatavaid õigusakte ja eeskirju ajakohastatakse, saad sellest lugeda dokumendist: "Kliendiandmete Töötlemise Põhimõtted".

  Loe lähemalt "Kliendiandmete Töötlemise Põhimõtted", punkt 11

  Kliendiandmete töötlemise põhimõtete muudatustest annab Swedbank teada sõnumite kaudu e-posti, internetipanga, Swedbanki mobiilirakenduste või sotsiaalmeedia teel.

  Kui Sul tekib isikuandmetega seotud küsimusi, muresid või kaebuseid, võta meiega julgesti ühendust endale meelepärase pangakanali kaudu.

  Loe lähemalt "Kliendiandmete Töötlemise Põhimõtted", punkt 10

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kui jätkate veebilehe sirvimist või vajutate „Jah, nõustun“ ikooni, siis nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. Tutvuge ka meie küpsiste kasutamise eeskirjaga.