Liigu lehe põhisisu juurde
EraklientÄriklient
Tule meie kliendiks

Tee tarku valikuid ja ütle endale aitäh

Soovitused, kuidas vähendada kulusid

Tee tarku valikuid ja ütle endale aitäh

Iga läbimõeldud ost võib olla samm jätkusuutlikuma elustiili poole. Tehes tarku valikuid, võid säästa nii raha, aega kui ka loodust.

A+++ klassi külmikud kasutavad kuni 60% vähem energiat kui A klassi külmikud. Eraldiseisvad kodumasinad võtavad
10–20% vähem energiat kui integreeritud seadmed.
Nõudepesumasinal kulub 7 korda vähem vett kui inimesel, kes peseb nõusid käsitsi.
Induktsioonpliit on kõige energiasäästlikum valik – kuni 90% energiast muundatakse soojuseks. Hübriidautod eraldavad 20–40% vähem CO₂ kui sisepõlemismootoriga autod. Kodu soojustades on võimalik muuta küttearved 40% väiksemaks.
Targa kodu lahendusega saab vähendada energiatarbimist 30–40%. LED-pirnid kasutavad 80% vähem energiat kui hõõgpirnid ja 75% vähem kui halogeenpirnid. A+++ klassi külmikud kasutavad kuni 60% vähem energiat kui A klassi külmikud.

Allikas: Elektrum Energy Efficiency Centre

Suuremad ostud

Kui vajad ostudeks lisaraha, võib olla mõistlik valik väikelaen.

Ostes odava asja, pead tõenäoliselt juba varsti uue ostma. See kurb tõsiasi puudutab peaaegu iga ostu. Olgu selleks riided, mööbel, kodutehnika või remondiks vajalikud materjalid. Tihti on hea mõte investeerida natuke rohkem, et nautida kodus kvaliteetseid ja kauakestvaid asju. Ja veel enam, mida vähem tarbid, seda rohkem säästad loodust ja toodad ka vähem jäätmeid.

Kui plaanid suuremat ostu või koduremonti 300–20 000 € ulatuses, võib väikelaen olla Sulle sobiv lahendus.

Eripakkumine! Väikelaenu lepingutasu 0 €

Vaatan oma laenuvõimalusi

Kodu remontimine

Unistad värske ilme saanud kodust? Sulle võib sobida Kodu väikelaen.

Veedame suure osa oma ajast siseruumides, seega võiks meid ümbritsev interjöör olla inspireeriv ja kasutatud materjalid kvaliteetsed. Ehituspoed pakuvad tänapäeval õnneks suurt valikut keskkonnasõbralikke ehitusmaterjale. Palju võimalusi on ka sisustuspoodides. Või tasub mõelda hoopis vanavanemate vintage-mööbli renoveerimisele? Ostes uut mööblit, jälgi, et sel oleks FSC märgistus – see tagab, et puitu on majandatud säästlikult.

On palju võimalusi, kuidas muuta kodu energiatarbimine säästlikumaks. Esiteks – soojustus. See on investeering, mis teeb head nii Sinu rahakotile kui ka keskkonnale. Teiseks – targa kodu lahendus, mis kohandab energiatarbimist vastavalt Sinu vajadustele.

Kui plaanid suuremat remonti, mõtled osta maad või kinnisvara 5000–20 000 € ulatuses, võib Kodu väikelaen olla parim lahendus.

Eripakkumine! Kodu väikelaenu lepingutasu 0 €

Vaatan oma laenuvõimalusi

Auto ostmine

Vajad uut autot? Autolaen võib olla hea lahendus!

Auto on pikaajaline investeering, seega tuleb see otsus hoolikalt läbi mõelda. Et teha parim valik, uuri kindlasti, kui suur on auto kütusekulu ja CO₂ heide. Elektriautod, hübriidid ja bensiinimootoriga autod eraldavad vähem CO₂, kuid tänapäeval pakutakse ka keskkonnasõbralikke taastuvaid diislikütuseid.

Keskkonnasõbralik valik on ka kasutatud auto, kuid selle puhul tuleb teha eelnevalt uurimistööd, et saada teada auto tegelik läbisõit ning hooldus- ja remondiajalugu. Mõistlik on teha ka proovisõit autoteenindusse ja küsida mehaaniku arvamust sõiduki seisukorra kohta.

Kui valid auto, mille hind jääb vahemikku 3000–20 000 €, võib autolaen olla hea lahendus.

Eripakkumine! Autolaenu lepingutasu 0 €

Vaatan oma laenuvõimalusi

Päikesepaneelid

Oled mõelnud säästlikumatele energiaallikatele? Laen päikesepaneelide jaoks võib olla abiks.

Päiksepaneelide soetamine on investeering, mis võib end ära tasuda. Viimasel ajal on paneelid muutunud ka üha kättesaadavamaks. Sageli küll arvatakse, et Eesti ilmad pole sobivad, et toota piisavalt päikeseenergiat, kuigi tegelikult on meil päikesepaisteliste päevade arv sama mis Saksamaal ja Inglismaal. Rääkimata faktist, et praegused tehnoloogiad võimaldavad toota päikeseenergiat ka pilviste ilmadega.

Päikesepaneele on võimalik paigaldada pea igat tüüpi katustele, v.a rookatustele. Kui katus pole paneelide paigaldamiseks sobilik, võib panna paneelid ka maapinnale. Paneele on väga erinevaid, peamiselt erinevad need hinna, tootluse ning pilvise ilmaga energia tootmise või mittetootmise poolest.

Kui soovid lisaraha, siis laen päikesepaneelide jaoks võib olla hea lahendus.

Eripakkumine! Fikseeritud intress vaid 4,9%

Vaatan oma laenuvõimalusi

Hea teada, kui soovid laenu

Kasuta laenukalkulaato-
reid, et arvutada endale sobiv kuumakse.
Laenu taotlemiseks ei ole vaja tulla esindusse, saad seda teha mugavalt internetipangas. Pööra tähelepanu krediidi kogukulule, mitte ainult intressile. Loe hoolikalt tingimusi. Laenud ei tohiks ületada 30–40% Sinu igakuisest sissetulekust.
Kui soovid laenata rohkem kui 5000 €, kaalu Kodu väikelaenu, sest selle intress on madalam kui väikelaenul. Kui võimalik, tagasta laen enne tähtaega. See on tasuta ja nii maksad vähem intresse. Kuumakseid tasu alati õigeks ajaks, sest nii on Su krediidiajalugu positiivne ja Sul on võimalik ka tulevikus laenu saada. Kui Sul on raskusi laenu tagasimaksmisega, tasub küsida maksepuhkust.
Swedbank logo

Internet Exploreriga ei saa internetipanka avada.

Palun kasuta Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i.

Alates 23. märtsist ei ole võimalik Internet Exploreri veebibrauseri kaudu Swedbanki internetipanka avada.

Internet Exploreri kaudu ei saa teha ega kinnitada Swedbanki makseid ka teistel veebilehtedel.

Soovitame kasutada Internet Exploreri asemel Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i uusimat versiooni. Nende seadistamise juhendid leiad siit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klienditugi - Инфо и помощь - Customer service: +372 6 310 310

Swedbank
  • Teie operatsioonsüsteem ja veebilehitseja ei ole kaasaegne ega toetatud Swedbank internetipanga poolt. Palun uuendage oma operatsioonsüsteem ja veebilehitseja või pöörduge vastava IT tehnilise spetsialisti poole.
  • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
  • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Oled internetipangast välja logitud

Turvaliseks lahkumiseks sulge brauseri aken. Kui soovid jätkata, logi palun uuesti sisse.