Swedbank
Toidupank kutsub head tegema!
Maarja Võrk, Swedbanki toetustegevuse juht

Laupäeval, 28. augustil korraldab Eesti Toidupank neljas Prisma Peremarketis toidu kogumise ürituse eesmärgiga aidata raskustesse sattunud perekondi. See tähendab, et ostes endale koju vajalikke toiduaineid, on võimalus osta toitu ka neile, kellel selleks jõudu ei ole. Aktsioon toimub neljas Prisma Peremarketis: Rocca al Mare keskuses, Lasnamäe Tähesadu Citys, Sikupilli keskuses ning Mustamäe Mustika keskuses.
2010. aasta on kuulutatud Euroopas vaesuse ja tõrjutuse vastu võitlemise aastaks. Ka Eestis on väga palju inimesi, kes saavad kuus vaid 1000 krooni toimetulekutoetust või kel puudub sissetulek sootuks. Selliste inimeste abistamiseks lõid Eesti-Hollandi heategevusfond Päikeselill ja Swedbank tänavu märtsis Eesti esimese toidupanga.

Toidupanku on loodud kõikjal maailmas, et jagada hävitamisele minevat toitu puudust kannatavatele inimestele. Toidupank viib toidu sealt, kus on ülejääk, sinna, kus on sellest puudus. Pered, kel pole raha oma toidulauda iga päev katta, on ääretult tänulikud neile annetatud toidukorvi eest.

28. augustil abistavad Prisma Peremarketite külastajaid ligi sada vabatahtlikku, jagades informatsiooni toidupanga ja sobilike toiduainete kohta ning korjates kokku annetatud toiduained. Prisma annab klientide annetatud toidukogusele omalt poolt lisaks 10%.

Toidupank on lühikese aja jooksul leidnud juba päris palju abilisi ja toetajaid mittetulundusühingute, talunike, tootjate ja ka ettevõtjate seast. Aidanud on Leibur, Fazer, Bambona, Unilever, Kraft Foods, Rimi ja Säästumarket XL, samuti talunikud ja eraisikud.

Kuid abivajajaid on palju ning seetõttu kutsubki toidupank kõiki üles aitama nelja tuhandet Tallinnas elavat perekonda, et neile toit lauale viia. Praegu tegutseb toidupank lisaks Tallinnale veel ka Tartus, kuid ettevõtmise eesmärk on laieneda kõikjale üle Eesti. Pärnu, Viljandi ja Rakvere on juba algatamas oma toidupanga loomist.

Meid aitavad Päästearmee ja Sõbra Käsi, mitmed MTÜ-d, Continuous Action ja Serve The City ning Swedbanki töötajad. Toidupanka toetab ka Avatud Eesti Fond.

Palume kõigil, kes soovivad toidupanga ettevõtmises vabatahtlikuna kaasa lüüa, end registreerida hiljemalt 21. augustil aadressil info@toidpank.eu.


Tulge aidake abivajajaid!

Rohkem informatsiooni kodulehel www.toidupank.eu


Tagasi
Käesoleva e-kirja on saatnud Teile Swedbank AS, kes lähtub kliendiandmete töötlemisel
kliendiandmete töötlemise põhimõtetest. Kui Te ei soovi enam Swedbanki Balti panganduse pakkumisi e-posti teel saada, võite loobuda sellest aadressil www.swedbank.ee/ei.