Uudised

Nädalavahetusel võib esineda häireid Swedbanki elektrooniliste kanalite töös

Seoses iga-aastaste plaanipäraste hooldustöödega võib nädalavahetuse ning esmaspäeva varahommikutel (21.-23. september) esineda lühiajalisi häireid Swedbanki elektrooniliste kanalite töös.

Lähemalt

Tallinna eluaseme taskukohasus on sel aastal mõnevõrra halvenenud

Swedbanki arvestuste järgi Tallinna eluaseme taskukohasus selle aasta teises kvartalis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga langes, kuna pealinlaste palgakasv oli kinnisvarahindade kasvust aeglasem. Kuigi esimesel poolaastal on taskukohasus eelmise aastaga võrreldes veidi halvenenud, on see 2016. ja 2017. aastatega üsna sarnasel tasemel. Tallinna korterite keskmise ruutmeetri hinna ja netopalga suhe püsib juba kuuendat aastat võrdlemisi stabiilsena – ühe ruutmeetri eest tuleb maksta 1,5-kordne netopalk.

Esimesel poolaastal oli Tallinna korterite keskmine ruutmeetri hinnakasv 4,8 protsenti. Aeglasem hinnakasv eelmise aasta sama ajaga võrreldes oli ootuspärane, kuna majapidamiste vähenenud kindlustunne lähiajal eluaset osta või ehitada viitab mõnevõrra madalamale nõudlusele. Hinnakasvu mõjutab ka uute korterite osakaal tehingutes, mis teises kvartalis langes ja moodustas 24% kõikidest tehingutest (27% esimesel poolaastal). Pealinlaste netopalga kasv oli aga 3,9 protsenti, mis on oluliselt aeglasem, kui aasta tagasi, mil netopalk tõusis suuresti tänu tulumaksureformile.

Lähemalt

Intressimäärad jäävad madalaks veel pikemaks ajaks

Euroopa Keskpanga eilne otsus langetada keskpanga hoiustamise intressimäära 10 baaspunkti võrra -0,5 protsendini ja taasalustada 1. novembrist varaostuprogrammiga (20 mld EUR kuus), jäi turu ootustele isegi veidi alla. Üldiselt aga juba arvestati, et keskpanga poolt rahapoliitika lõdvendamine tuleb. Varaostuprogrammi juures on oluline just keskpanga eelteavitus: selle pikkust ajas paika ei pandud, st seda viiakse läbi „nii kaua, kui tarvis“ ning et intressimäärasid ei tõsteta enne, kui ECB on kindel oma 2-protsendi lähedase inflatsiooni eesmärgi saavutamises. Euroala majanduse ja hinnakasv jäävad aga veel lähisaastatel nõrgaks. Kokkuvõttes oli see kinnitus selle kohta, et intressimäärad püsivad väga madalal tasemel pikemat aega.

Lähemalt

Ööl vastu neljapäeva, 12 septembril võib esineda häireid Swedbanki elektrooniliste kanalite töös

Seoses plaanipäraste IT-hooldustöödega ööl vastu neljapäeva, 12. septembril ajavahemikus 0:00-04:30 võib esineda lühiajalisi katkestusi Swedbanki interneti- ja mobiilipanga, pangakaartide ning sularahaautomaatide töös.

Lähemalt

Hindade tõus püsib mõõdukas

Tarbimiskorv kallines augustis eelmise aasta sama ajaga võrreldes 2,4 protsendi võrra. Kõige suurema panuse andis hinnatõusu toit. Toiduainete hindu kergitasid köögiviljad, mis kallinesid eelmise aasta põuase suve tõttu. Kuna selleaastane saagikus on oluliselt parem, peaks toiduainete hinnatõus tänavuse saagi valmimisel pidurduma.

Lähemalt

Swedbanki II samba fondide uus strateegia loob kogujate jaoks soodsamad tingimused

Alates 2. septembrist muudab Swedbank kõigi oma II samba pensionifondide aktsiatesse investeerimise piiri, mis võimaldab kogujatel pikemas perspektiivis teenida suuremat tulu. Samuti langetab pank oluliselt II samba pensionifondide tasusid.

Lähemalt

Arhiiv

Aasta
Kuu