E-kaubandus

E-kaubanduse makselahendus võimaldab Teil oma äri lihtsamalt laiendada

 • Tulus – krediitkaardiga maksmine võib suurendada Teie ettevõtte käivet kuni 50%
 • Turvaline - sest kasutusele on võetud rahvusvaheliste kaardiorganisatsioonide turvaprogrammid: VISA poolt "Verified by VISA" ja Mastercardi poolt "Securecode". Need lahendused tagavad, et veebis saab tehinguid teha ainult kaardi omanik.
Taotlus

Makselahenduse kasutamine

Selleks, et e-kaubanduse makselahendust kasutada, vajate:

 • lepingut Swedbankiga maksekaartide teenindamise kohta veebis
 • turvalist veebilehte ning e-poodi
 • hästi töötavat süsteemi klientidele kauba kättetoimetamiseks
Jooniselt on näha, kuidas käib kaardiga maksmine uue e-kaubanduse makselahenduse abil

Tehingu tegemiseks kasutab klient rakendust, mis on loodud Teie e-poe lehele.

 1. Klient valib Teie e-poes sobiva toote või teenuse ning kinnitab tehingu summa. Teie programm koostab kaarditehingu tegemise päringu, mis allkirjastatakse elektrooniliselt.
 2. Päring edastatakse Nets Estonia ASile.
 3. Tehingu tegemise käigus siseneb klient automaatselt Nets Estonia ASi makselehele, kus ta sisestab oma krediitkaardi numbri ja kehtimise aja, CVV (Card Verification Value), nime. Täielik kaardiinfo jääb Nets Estonia ASi ja kaupmehele seda ei edastata.
 4. Nets Estonia ASi süsteem autoriseerib tehingu vastavalt kaardile vastava rahvusvahelise kaardiorganisatsiooni kaudu.
 5. Kliendile kuvatakse vastus tehingu õnnestumise või ebaõnnestumise kohta.
 6. Pärast seda, kui klient on tehingu kinnitanud, saab kaupmees teate tehingu toimumise kohta.

Turvalisus

Visa ja MasterCard on kehtestanud kõikidele kaardiäris osalejatele kaardiandmete hoidmiseks ranged reeglid, mis on järgnevas dokumendis täpselt kirjas.

Internetist osta on väga lihtne ja mugav, kuid tehingute suhteline anonüümsus võib küsimärgi alla seada turvalisuse, sest kaupmees ei tea alati, kas ostja on kaardi omanik. Pankade soovitatud turvareegleid täites saab seda riski vähendada. Räägime oma klientidele alati, millist võrguühendust kasutada, et tagada andmete korrektne edastamine panga ning veebipoe vahel. Näiteks on kliendiandmete küsimisel on soovitatav kasutada turvatud veebiühendust (SSL – Secure Sockets Layer).

Kõiki tehinguid, mis veebipoes tehakse, tuleb hoolikalt jälgida. Kui siiski tekib kahtlus, et tegemist võib olla pettusega, tasub asjast kohe pangale teatada. Uusimad lahendused aitavad pettuseriski minimeerida ning kaupmees saab keskenduda oma ärile. Veebipoe pidamine ei ole väga kulukas ning arendab Teie äri kindlasti positiivses suunas.

Visa ja MasterCard on kehtestanud kõikidele kaardiäris osalejatele kaardiandmete hoidmiseks ranged reeglid, mis on järgnevas dokumendis täpselt kirjas. Seetõttu kuulub e-kaubanduse lepingu juurde ka Lisa 4 (Nõuded Teenindajatele Kaardi valdaja andmete turvalisuse tagamiseks) Swedbanki poolt pakutava e-kaubanduse teenuse puhul sisestab kaardiomanik tehingu tegemisel oma krediitkaardi andmed otse Nets Estonia ASi serverisse ning seoses sellega on kaupmehel suhteliselt lihtne täita rahvusvaheliste kaardiorganisatsioonide poolt välja töötatud kaardiandmete kaitsmise nõudeid, mis ei vabasta kaupmeest omapoolsest vastutusest.

Koostööpartnerid

Linke maailmast

Dokumendid ja tingimused